Nasza ostateczna łazienka to efekt wieeeelu przemyśleń i wielu projektów. Tę wersję, którą zaraz tu przedstawię, zwizualizował na podstawie naszych oczekiwań sklep Komfort i to zupełnie za darmo.
Usprawiedliwię się od razu na wstępie – nic nie mam tu z “reklamy” tego sklepu, po prostu jestem zachwycona jakością ich usług w zakresie projektowania oraz tym, że nie zapłaciliśmy za projekt ani grosza i to bez zobowiązania do zakupu czegokolwiek (gdzie w zwykłych marketach trzeba albo zapłacić z 200 zł, albo wydać na elementy z projektu z 2000 zł). Tutaj naprawdę było bezpłatnie i wszystkim będę tę właśnie opcję polecać – sama się naszukałam, jak ekonomicznie zrobić wizualizację tego, co nam się marzy i dopiero Komfort te oczekiwania spełnił.
PROJEKT ŁAZIENKI ZA DARMO
Samą usługę projektowania w Komforcie opiszę jeszcze w innym wpisie, bo naprawdę jest warta opisania (i popularyzowania, bo jestem na wielu facebookowych grupach o urządzaniu wnętrz i wszyscy nawzajem polecają sobie tylko te płatne opcje projektów marketowych, nikt jakby nie wiedział, że ten sklep – kojarzony przecież głównie z dywanami i podłogami – też projektuje łazienki). Tutaj natomiast skupmy się na tym, co najważniejsze, czyli na samej łazience.
Przede wszystkim zaznaczę tutaj, że Komfort, choć ma w ofercie typowe projektowanie łazienki, nam wykonywał po prostu wizualizację naszego pomysłu, a więc sam pomysł na łazienkę jest całkowicie nasz, nie projektanta. Wizualizacja natomiast w 100% leżała w gestii sklepu. Bezpłatnie na konsultację w sprawie tej wizualizacji poświęcono nam 2 godziny zegarowe. Jaki był efekt tych konsultacji?
CZARNA NOWOCZESNA ŁAZIENKA – PROJEKT
Komfort przesłał nam wiele ujęć, więc wszystkie je tutaj po kolei zamieszczę. Rzut z góry był już wyżej. Dzięki niemu łatwiej można sobie wyobrazić, jak wygląda ta łazieneczka (piszę łazieneczka, bo to naprawdę skromna pięciometrowa łazienka w bloku, nie żaden super salon kąpielowy – choć my oczywiście jesteśmy i tak zachwyceni przestrzenią tego pomieszczenia!). Poniżej ujęcia z innych stron:
W łazience umieściliśmy (jak z resztą widać na wizualizacjach):
- prysznic w wersji walk in (z szybą bez zamknięcia),
- wannę wolnostojącą,
- szafkę wiszącą podumywalkową z umywalką nablatową,
- zabudowaną toaletę.
Jak to się wszystko zmieściło i gdzie jest pralka? To wszystko opisałam we wpisie, w którym opisuję zmiany, które zaplanowaliśmy w naszym mieszkaniu, zanim jeszcze zostało nam oddane (w skrócie: zamieniliśmy osobne WC na pomieszczenie gospodarcze i tam wylądowała pralka oraz cała chemia i rzeczy typu zapasowy papier toaletowy, dlatego w tej łazience jak najbardziej zwykła szafka podumywalkowa nam wystarcza.
Jakie natomiast materiały wykorzystaliśmy do realizacji tego projektu i jak wygląda on w wersji “na żywo”? To wszystko już niebawem w kolejnym poście.